Wychowanie dziecka ojciec

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i powiększają się, znów wywracają i właściwie w nieskończoność. Nieraz trudno sprawić je do ładu. A wówczas nie wszystko. Dzieci to razem wizytówki rodziców. Jak wykonać, żeby swoje pociechy spędzały aktywnie czas, a przy obecnym nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano - to tematy, które dotykają każdych rodziców. Pozyskujemy nowe ubrania, cerujemy dziury, mamy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w jakich najwięcej miejsca zajmują spinki do włosów dla dzieci, chusteczki higieniczne, szczotki także nowe narzędzia pierwszej potrzeby. Ubrania na zmianę, ukryte w drugiej torbie, to podejścia nie tylko dla zdesperowanych. Obraz to przecież nie ale to spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często wykonują pierwsze skrzypce.

Jak szybko o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury - wie każda mama. Jak że doprowadzić włosy swojej dziewczynki do poziomu prezentującego estetykę sprzed rozwiązania z domu - wie każdy tata. Bez fachowych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często zabierają się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane jeszcze w kącie piaskownicy, układają się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, a poza gumkami, grzebieniami, opaskami i szczyptą szczęścia, zawsze warto pamiętać przy sobie spinki. Istotne jest, by spinki były ciężkie, a również uczynione z szlachetnych materiałów. Twardy sztywny, kłujący w głowę plastik nie tylko szybko zrobi w piaskownicy, ale sprawi, że niemowlęta nie dopuszczą żadnego z rodziców do naszych włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do osoby pociechy, może przynajmniej pomóc w jednym stopniu utrzymać ten punkt prezencji.

Jeśli fryzura jest skłonna, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, a rodzic uzbrojony w wystarczające pokłady cierpliwości i chęci - można wyruszać. Zależnie od tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dopasować fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o: - stabilność, - wygodę, - wygląd. Tak i wziąć pod uwagę: - szarpanie, - bieganie, - upadanie, - pogubienie elementów.

I po powrocie można pociechę uczesać od inna.