Plan ewakuacji budynku urzedu

Znak exit to oznaczenie drzwi wyjścia ewakuacyjnego, jakie znajduje użycie we wszelkich obiektach obiektach budowlanych, na jakie razem z obowiązującymi przepisami nałożono obowiązek odpowiedniego oznakowania wyjść, za pośrednictwem których przeprowadza się ewakuacja w razie wystąpienia zagrożenia (np. pożaru).

Takie oznaczenia zajmuje się wszędzie tam, gdzie przechodzimy do budowania z szerszymi zbiorowiskami ludzi, tzn. w sklepach pracy, w urzędach, w obiektach kulturalno-rozrywkowych i fizycznych, albo również w magazynach wielkopowierzchniowych. Do rozwiązania oznaczonego po angielsku EXIT prowadzą wcześniej często inne ruchy w skóry strzałek i oznaczenia schodów ewakuacyjnych. Prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej jest priorytetowe miejsce w roli ratowania zdrowia i utrzymania osób, które odnalazłyśmy się w okresie zagrożenia, zwiększając możliwość na powodzenie ewakuacji.

Oznaczenie EXIT posiada charakterystyczny zielony kolor z białą oprawką i napisem, który pozwala je w wyraźny sposób dostrzec podczas procesu ewakuacyjnego nawet z bardzo dalekiej odległości (20-25 metrów). Zostało ono spowodowane z ciekawej folii samoprzylepnej z wykorzystaniem wysokiej klasy kleju, co przekonuje mu piękną moc i odporność w niebezpiecznych warunkach albo z płyty PCV mocowanej za pomocą taśmy dwustronnej. Oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego jest naklejane na przeszkodzie w budynku najczęściej nad drzwiami, będącymi wyjście z wnętrza lub budynku. Folia, z jakiej wykonano oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego ma właściwości fotoluminescencyjne, dzięki którym pali w nocy, umożliwiając sprawną ewakuację nawet w trudnych warunkach związanych z wyłączeniem prądu czy te z bogatym zadymieniem, które ogranicza widoczność.